Zaproszenie do udziału w webinarze: “Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać”.

Nasze akcjeNowe technologie 24 sierpnia 2022
“Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze: “Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać”. 
 

Szczegóły wydarzenia: 

  • 14 września godz. 17:00 
  • Spotkanie potrwa ok. 90 minut 
  • Na spotkanie obowiązuje rejestracja (prosimy pamiętać o potwierdzeniu adresu mailowego) 
  • Szkolenie jest bezpłatne, a jego uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału, które będą dostępne w panelu MWS na naszej stronie: www.mws.pl/webinary maksymalnie po 24 godzinach od webinaru. 

Opis webinaru: 

Żyjemy w świecie zdominowanym przez nowe technologie, w którym więcej ludzi ma dostęp do internetu niż do pasty i szczoteczki do zębów. Dlaczego zatem tak rzadko rozmawiamy o higienie cyfrowej?  

Podczas webinaru dowiemy się: 

  • czym jest higiena cyfrowa,  
  • czym się różni brak higieny cyfrowej od zjawiska uzależnienia,  
  • po czym możemy poznać, że nasz poziom higieny cyfrowej jest niski,  
  • co możemy zrobić, aby bardziej świadomie, bezpiecznie i higienicznie korzystać z zasobów sieci.  

Poruszana perspektywa to nie tylko perspektywa domu, ale również i szkoły. Jak zatem zadbać o zarządzanie smartfonami w przestrzeni szkolnej? Wykład na wskroś praktyczny, z elementami, które można wdrożyć zaraz po wyłączeniu ekranu po wykładzie. 

Autorem webinaru jest dr Maciej Dębski – Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji naukowych, autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22 000 uczniów oraz 4 000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym. 

Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy dla nowoczesnych nauczycieli sPokój Nauczycielski, w której znajdują się bieżące informacje na temat organizowanych przez nas wydarzeń. 

Mogą Cię również zainteresować: