Innowacyjna siłownia w twojej szkole. Poznaj SmartGym Pro

02 listopada 2023

W czasach dynamicznego rozwoju technologicznego sfera edukacji również zaczyna przechodzić głęboką transformację. Tradycyjne metody nauczania są modyfikowane przez nowe technologie, takie jak monitory interaktywne, drukarki 3D czy przenośne laboratoria cyfrowe, które na nowo definiują sposób w jaki uczniowie zdobywają wiedzę i pracują z większym zaangażowaniem. Nowe technologie wkroczyły również do szkolnych siłowni! Jedną z innowacji w dziedzinie wychowania fizycznego jest wielofunkcyjna platforma treningowa SmartGym Pro marki ViSHAPE. To urządzenie, które oferuje szereg korzyści w porównaniu z konwencjonalnym sprzętem do ćwiczeń, co czyni go pożądanym przez wielu nauczycieli. 

Zestaw SmartGym Pro składa się ze stacji treningowej i ławki do ćwiczeń. W skład zestawu wchodzą także wymienne akcesoria, takie jak: sztanga, pas biodrowy, opaski na kostkę, tradycyjne uchwyty oraz bezprzewodowy przycisk, przy wykorzystaniu którego można w bezpieczny sposób rozpocząć oraz zakończyć ćwiczenie w dowolnym momencie.  

SmartGym Pro to doskonały punkt wyjścia w kierunku nowoczesnych zajęć wychowania fizycznego. W urządzeniu wykorzystana jest technologia „cyfrowego ciężaru” – innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu można przeprowadzić kompleksowy i spersonalizowany trening dla uczniów. Zastosowanie tej technologii może znacznie podnieść efektywność lekcji wychowania fizycznego i wspomóc budowanie nawyku dbałości o zdrowie przez całe życie. 

Zalety SmartGym Pro w porównaniu z tradycyjnym sprzętem 

Jedną z cech charakteryzujących nowoczesny sprzęt fitness jest możliwość zbierania i analizowania danych w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że nauczyciele mogą uzyskać cenny wgląd w osiągnięcia każdego ucznia śledząc wskaźniki takie jak forma, siła i postępy, przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji SGPro. Dane z aplikacji pozwalają na dostosowanie zajęć do indywidualnych potrzeb ćwiczącego, zapewniając przy tym każdemu uczniowi wsparcie, którego potrzebuje, aby poprawiać swoje wyniki.  

Dzięki SGPro nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie mają możliwość śledzenia swoich postępów, co wzbogaca zajęcia wychowania fizycznego o element grywalizacji. Użytkownicy aplikacji mogą wyznaczać cele i zdobywać nagrody przekształcając aktywność fizyczną w przyjemne przedsięwzięcie, a nie przykry obowiązek.  

Przeprowadzenie zajęć na tradycyjnym sprzęcie, podczas których każdy uczeń może trenować w zakresie własnych możliwości może być wyzwaniem. SmartGym Pro marki ViSHAPE ułatwia indywidualizację, oferując rozwiązania, które pozwalają na dostosowanie poziomu trudności ćwiczeń do możliwości ucznia. Zmiana obciążenia za pomocą pokrętła panelu sterowania bądź z poziomu aplikacji mobilnej zajmuje zaledwie kilka sekund, bez konieczności dokładania dodatkowych fizycznych obciążników. Zastosowanie jednego spośród dostępnych z urządzeniem akcesoriów pozwala na przeprowadzenie kompleksowego treningu wszystkich partii mięśniowych z wykorzystaniem jednego urządzenia! 

Zdecydowaną przewagą SmartGym Pro nad tradycyjnymi rozwiązaniami jest jego mobilność i wszechstronność. Kompaktowa konstrukcja sprzętu sprawia, że nadaje się nawet do niewielkich placówek, w których nie ma osobnego pomieszczenia jakim jest szkolna siłownia.  

Rolą nauczycieli jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także wskazanie uczniom narzędzi, dzięki którym będą mogli prowadzić zdrowe i satysfakcjonujące życie. Wykorzystanie inteligentnych rozwiązań dla siłowni, takich jak SmartGym Pro, to potężny krok w kierunku osiągnięcia tego celu. Wykorzystując technologię do zapewnienia spersonalizowanych, angażujących i skutecznych treningów nauczyciele mogą zainspirować nowe pokolenia do priorytetowego traktowania dobrego samopoczucia i uczynienia sprawności fizycznej integralną częścią ich życia.  

Mogą Cię również zainteresować: