Szkolenie: zarządzanie interaktywną lekcją za pomocą monitora interaktywnego i urządzeń mobilnych

Wydarzenia 1 lipca 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dla Nauczycieli: Zarządzanie interaktywną lekcją za pomocą monitora interaktywnego i urządzeń mobilnych prowadzony przez Joannę Alberską.

Szczegóły szkolenia:

  • Szkolenie trwa ok. 45 minut i jest dostępne bezpłatnie w formie nagrania wideo.  
  • Warunkiem otrzymania dostępu do szkolenia, jest zapisanie się na nasz newsletter (oraz potwierdzenie subskrypcji).
  • Link do nagrania pełnego szkolenia wysyłany jest automatycznie po rejestracji.
  • W przypadku kłopotów z rejestracją i pytań – zapraszamy do dołączenia do grupy dla nowoczesnych nauczycieli – sPokój Nauczycielski.
  • Szkolenie można obejrzeć w dowolnym momencie (do 31 sierpnia 2020 r.).
  • Nie wysyłamy zaświadczeń udziału w tym szkoleniu.  

Autorką szkolenia jest Joanna Alberska – trener, pasjonat nowoczesnych technologii w edukacji pod kątem wykorzystania ich możliwości w celu podnoszenia jakości swojej pracy oraz efektywności uczenia się.

PEŁEN PROGRAM SZKOLENIA:
1. Zasady pracy na monitorze interaktywnym:

– nawigacja i podłączenia
– tryby pracy
– nanoszenie notatek na dowolnej wyświetlanej treści
–  współpraca z urządzeniami: tablet – w tym graficzny, komputer, smartfon, wizualizer, mikroskop, pamięć zewnętrzna (pendrive), WiFi lub sieć Internet, multibooki i pomoce dydaktyczne typu laboratoria elektroniczne do pomiarów biol-chem-fiz, roboty, kamera, głośniki, chmura i jej zasoby.

2. Możliwości monitora interaktywnego w oparciu o wbudowane oprogramowanie:
–  tworzenie prezentacji – dowolne zasoby, w tym multibooki
–  narzędzia przedmiotowe – matematyka, fizyka, chemia i tła (wczesnoszkolna, strategie na boisku, przedmiotowe i inne)
–  kontrolowanie treści – wyświetlanej na monitorze za pomocą smartfona
Zastosowanie: nauczyciel używając urządzenia mobilnego może chodzić po klasie i uruchomić prezentację lub dowolny inny materiał (audio, wideo, mulibook, zdjęcia, zasoby Internetu), a także zdalnie notować na nich – naniesione na smartfonie notatki wyświetlają się na monitorze/ekranie w czasie rzeczywistym, uczeń wysyła na monitor swoją pracę i omawia z ławki wraz z możliwością nanoszenia notatek.
–  „zdalny” wizualizer – współpraca monitora interaktywnego ze smartfonem
Zastosowanie: prezentacja prac ucznia, instrukcji nauczyciela, obrazu z mikroskopu, digitalizacja ćwiczeń, map – wskazane na smartfonie treści wyświetlają się na monitorze w czasie rzeczywistym
– funkcja głosowanie – szybki test z raportem wyników bez konieczności wcześniejszego tworzenia przez naniesienie notatek na prezentowany materiał (film, prezentacja, zdjęcie i wszystkie inne)
Zastosowanie: diagnozowanie zrozumienia omawianego z uczniami materiału, quiz na refleks, sondaż, test, zgłaszanie się do odpowiedzi, zebranie propozycji i opinii na dany temat, głosowanie, burza mózgów.

3. Film na monitorze interaktywnym:
Zastosowanie: nagrywanie ekranu (tego, co prezentujemy), nagrywanie obrazu z kamery (przebieg lekcji jako wystąpienia nauczyciela lub z udziałem klasy), nagrywanie lekcji pokazowych eksponowanych na stronie szkoły lub w mediach społecznościowych, przeznaczonych do powtórzeń, e-learningu, dla nieobecnych lub uczących się indywidualnie, pokaz i promocja zajęć dodatkowych lub prowadzonej terapii, zapisywanie lub wysyłanie filmów do chmury jednym kliknięciem.

4. Gromadzenie i porządkowanie ulubionych zasobów do lekcji w formie galerii webmix na monitorze (klikalne ikonki, jak na smartfonie):
Zastosowanie: wygodna kolekcja ulubionych zasobów dla każdego nauczyciela – uporządkowanie w interaktywnej formie graficznej i łatwe udostępnianie uczniom oraz osobom współpracującym.

Dodatkowe informacje oraz materiały z organizowanych przez nas webinarów i szkoleń dostępne są w grupie na Facebooku – sPokój Nauczycielski. Zapraszamy do dołączenia do grupy!

Mogą Cię również zainteresować: