Tworzenie treści i materiałów edukacyjnych

Tworzenie treści i materiałów edukacyjnych
Lista aplikacji i narzędzi do tworzenie treści i materiałów edukacyjnych polecana przez nasz portal: 

Genially 

Popularna platforma do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści, która zdobywa coraz większą popularność wśród nauczycieli na całym świecie.  Narzędzie wyróżnia się możliwością uporządkowania wszystkich treści potrzebnych do przeprowadzenia lekcji: filmów, tekstów, informacji dla uczniów, dokumentów czy nagrań. 

Kahoot 

Platforma anglojęzyczna, która umożliwia tworzenie quizów, ankiet czy jumbli (dopasowanie odpowiedzi do zagadnień).  Możliwość tworzenia własnych quizów i korzystania z gotowej już bazy. 

Quizlet 

Aplikacja umożliwia kreowanie narzędzi, które ułatwiają naukę. Za ich pomocą uczniowie mogą powtarzać pojęcia definicje i słówka. Dodatkowe funkcje pozwalają użytkownikom tworzenie własnej bazy quizów lub wykorzystanie przygotowanych zasobów dostępnych w serwisie. 

Edukator 

Bezpłatny internetowy serwis dla nauczycieli, który w swojej ofercie posiada duży zbiór cyfrowych zasobów. Portal pozwala również na samodzielne tworzenie materiałów. Wyróżnia się bezpieczeństwem w komunikacji i zdalnym nauczaniu. 

Scholaris 

Portal wiedzy dla nauczycieli, który zawiera bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne. Materiały dostosowane są do wszystkich etapów nauczania. Serwis wspiera nauczycieli w tworzeniu kreatywnych i pełnych wyzwań zajęć. 

Explain Everything 

Platforma edukacyjna oferująca interaktywne tablice dla nauczycieli i uczniów. Możliwość nauki na żywo, zdalnie, w dowolnym miejscu i czasie. 

Mogą Cię również zainteresować: