Bezpłatne banki zdjęć

bezpłatne banki zdjęć i grafik

Lista bezpłatnych banków zdjęć i grafik polecana przez Portal edukacyjny MWS:

Freepik 

Darmowa baza zdjęć oraz grafik, z których można korzystać legalnie. Freepik zawiera ponad 15 milionów ilustracji, fotografii i grafik. Większość materiałów jest darmowa jednak niektóre z nich wymagają dodatkowej opłaty. Polska wersja witryny pozwala na swobodne przeszukiwanie bazy poprzez wpisywanie słów w wyszukiwarkę.  

Pexels 

Duża i różnorodna internetowa biblioteka zdjęć, która umożliwia każdemu użycie ich w dowolny sposób. Na stronie pojawia się możliwość dzielenia się własną twórczością z innymi. Oprócz zdjęć, które wyróżniają się bardzo wysoką jakością, można znaleźć również wideo. 

Link:

Pixabay 

Serwis internetowy, który udostępnia użytkownikom ponad 2 milionów materiałów multimedialnych w jednym miejscu. Na liście materiałów można znaleźć zdjęcia, ilustracje, grafiki oraz utwory muzyczne. Pliki wyszukiwane są za pomocą słów kluczowych oraz filtrowania. 

Rawpixel 

Ponad milion darmowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości . Strona nie jest dostępna w języku polskim, jednak swobodnie można znaleźć grafikę wpisując w wyszukiwarkę słowa w języku angielskim.  

Unplash

Baza zdjęć zawierająca ponad 2 miliony zdjęć, które można wykorzystać komercyjnie bez konieczności  wykazania autorstwa. Wersja bezpłatna zawiera mniej ilustracji, ale nad można odnaleźć mnóstwo doskonałych materiałów. 

Morguefile

Jest jedną z najstarszych baz z materiałami graficznymi – została utworzona w 1996 roku. Można tam znaleźć ponad 400 tysięcy darmowych zdjęć. Strona charakteryzuje się dość nietypowymi fotografami, które często mogą zostać uznane za perełki. 

Stockvault

Prawie 140 tysięcy różnorodnych zdjęć fotografów z całego świata. Materiały można filtrować np. po rodzaju licencji: komercyjnej, niekomercyjnej lub Creavite Commos. 

Reshot

Unikalne i darmowe zdjęcia. Serwis oferuje bogatą bazę ponad 40 tysięcy ikon, 1500 tysięcy ilustracji oraz 25 tysięcy fotografii. W Polsce można korzystać tylko z angielskiej wersji. 

Mogą Cię również zainteresować: