Komunikacja i wideokonferencje

Lista aplikacji i narzędzi do komunikacji

Lista aplikacji i narzędzi do komunikacji w szkole oraz rozmów wideo polecana przez nasz portal: 

Komunikacja w szkole: 

Class Dojo 

Narzędzie, które wspomaga nauczycieli w sterowaniu jakością zachowania uczniów w klasie. Jest to wygody przynoszący motywację oraz przyjazny dla dzieci sposób. Opiera się głównie na awatarach i szybkiej informacji zwrotnej nauczycieli.  

Google Classrom 

Aplikacja pozwala nauczycielom poprawić zachowanie w klasie. Jest to szybkie i łatwe narzędzie. Polega na zbieraniu i przetwarzaniu danych dotyczących zachowania uczniów i przekazania ich rodzicom. 

Dzwonek.pl 

Platforma edukacyjna, która w swojej ofercie proponuje kompletny zestaw narzędzi umożliwiających zdalną naukę. Głównym atutem jest możliwość zarządzania strukturą szkoły i stały kontakt z rodzicami. 

Platformy do wideokonferencji: 

Skype 

Doskonały komunikator internetowy, który pozwala użytkownikom nie tylko rozmowy tekstowe, ale także wideorozmowy. Znane na całym świecie oprogramowanie pozwala na prowadzenie konwersacji na całym świecie. Aplikację można pobrać bezpłatnie i jest na naprawdę łatwa w obsłudze.  

Facebook Messenger 

Aplikacja, która gwarantuje komunikację za pomocą czatów poprzez stronę internetową. Atutem jest możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń głosowych do użytkowników swojej sieci. 

GoToMeeting 

Program przeznaczony do spotkań. Działa na zasadzie dzielenia ekranu. Nie trzeba ładować prezentacji na serwer, natomiast uczestnicy wydarzenia mogą zobaczyć wspólny ekran. 

Cisco WebEx 

Aplikacja daje możliwość planowania spotkań sieciowych z wyprzedzeniem w dowolnym momencie. Do wydarzenia możesz dołączyć za pośrednictwem komputerów, przeglądarek lub urządzeń mobilnych. Gwarantuje szybką i wysokiej jakości transmisję. 

AnyMeeting 

Narzędzie oferuje możliwość wygodnego dołączenia do wideokonferencji – z otrzymanego linku lub dzwoniąc bezpośrednio na numer telefonu.  

Microsoft Office 365  

Platforma internetowa dostarcza technologie umożliwiające tworzenie wirtualnych klas i środowisk. Przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą obsługiwać swoje dane  chmurze. 

ZOOM 

Platforma do wideo I wideokonferencji, która zapewnia wysoką jakość obrazu oraz pozwala na udział w spotkaniach online z dowolnego urządzenia (np. komputer, tablet, smartfon). 

Mogą Cię również zainteresować: