Podstawowe przyciski na urządzeniach mobilnych

01 października 2020
Podstawowe przyciski na urządzeniach mobilnych

Urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android posiadają 3 wirtualne przyciski podstawowe umieszczone na dole ekranu. Są one oznaczane ikonami trójkąta, koła i kwadratu.

Podstawowe przyciski na urządzeniach mobilnych
Przyciski podstawowe

Pierwszy z nich o kształcie trójkąta – służy do przemieszczania się w aplikacjach – jest to przycisk cofania. Jeśli nie mamy się gdzie cofnąć, aplikacja jest minimalizowana. W przypadku gdy piszemy wiadomości (używamy klawiatury) możemy zauważyć, że ikona ta obraca się o kąt 90 stopni i przycisk ten otrzymuje nową funkcjonalność – po jego naciśnięciu ukrywamy klawiaturę.

Środkowy z nich – o kształcie koła – służy do minimalizowania aktualnie wykorzystywanej aplikacji. Dodatkowo, jeśli korzystamy z kilku pulpitów, powoduje on przeniesienie do głównego ekranu.

Ostatni z nich – kwadratowy – uruchamia podgląd wszystkich zminimalizowanych aplikacji, między którymi możemy się przemieszczać się poprzez przesuwanie palcem po ekranie w prawo lub w lewo. By wybrać daną aplikację, należy na nią kliknąć. Jeśli chcemy wyłączyć aplikacje, które widzimy na ekranie, należy przesunąć okno danej aplikacji w górę ekranu. W niektórych urządzeniach mobilnych możemy spotkać ikonkę kosza poniżej okien aplikacji – jej naciśnięcie powoduje zamknięcie wszystkich otwartych aplikacji.

Mogą Cię również zainteresować: