Kalendarz świąt – sierpień

01 sierpnia 2021
portal mws kalendarz świąt

Przedstawiamy listę świąt edukacyjnych, państwowych, religijnych oraz świąt nietypowych, które mogą stanowić inspirację do przeprowadzenia tematu zajęć lub np. wpisów na szkolne social media.

1 sierpnia – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego
Jest to dzień, w którym ludzkość wykorzystała zasoby (gleba, lasy, paliwa kopalne, surowce) przypadające na cały rok, do produkcji dóbr i usług, przekraczając tym samym zdolność Ziemi do ich odnawiania. Możemy spłacić go, jedynie pomagając Ziemi w jej naturalnym procesie, np. zarybiając morza, recyklingując odpady.

8 sierpnia – Wielki Dzień Pszczół
8 sierpnia pszczoły obchodzą swoje święto w Polsce – Wielki Dzień Pszczół. Co ciekawe, w 2017 roku ONZ uchwaliło 20 maja Światowym Dniem Pszczoły. Oznacza to, że od 2018 roku pszczoły świętują dwukrotnie w ciągu roku.

9 sierpnia – Dzień Miłośników Książek
9 sierpnia składamy najlepsze życzenia każdemu, kto jest molem książkowym. Ewentualnie, zamiast życzeń, można podarować takiej osobie listę polecanych przez siebie książek.

12 sierpnia – Międzynarodowy Dzień Młodzieży
Celem święta jest uaktywnienie młodzieży, zachęcenie do działań na rzecz społeczności lokalnej i rówieśników, wymiana poglądów, przedstawianie władzom pomysłów dotyczących rozwiązywania kwestii związanych z młodzieżą w danym kraju.

15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego
Obchodzone, aby przypomnieć szczególny dzień, jakim był 15 sierpnia 1920, kiedy to Wojsko Polskie wygrało Bitwę Warszawską w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

19 sierpnia – Dzień Pomocy Humanitarnej
Dzień ten upamiętnia zamach bombowy z 2003 r. na placówkę ONZ w Bagdadzie, podczas którego zginął Wysoki Komiarz ONZ. Celem tego święta jest zwiększenie świadomości społecznej na temat działań związanych z niesieniem pomocy humanitarnej na świecie i przybliżenie znaczenia międzynarodowej współpracy w tym obszarze.

25 sierpnia – Międzynarodowa Noc Nietoperzy
Ta wyjątkowa noc ma na celu popularyzowanie wiedzy o nietoperzach, konieczności ochrony tych ssaków i zwracanie uwagi na ogromną rolę, jaką pełnią nietoperze w ekosystemie.

Mogą Cię również zainteresować: