Książki dla kobiet małych i dużych

24 lutego 2021

Kochamy książki, dlatego dla nas jest to idealny prezent na dzień kobiet. Ilość literatury dla dziewczynek może przytłoczyć, dlatego wybraliśmy najlepsze pozycje, które warto mieć na swojej półce.


Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – Francesca Cavallo, Elena Favilli

Książka, która nas zachwyciła. To pozycja z cyklu „must have” w naszej biblioteczce. Skierowana nie tylko do młodych czytelniczek. W książce opisano 100 historii niezwykłych kobiet. Znajdują się w niej przepiękne ilustracje, które dopełniają niezwykłe opowieści.

Dziewczęta myślą o wszystkim. Genialne wynalazki genialnych kobiet – Timmesh Catherine

To niesamowita opowieść o kobietach nauki. Często słyszymy, czy to w szkole na historii, o mężczyznach, którzy coś odkryli. Niestety o genialnych kobietach trudno usłyszeć choćby najmniejszą wzmiankę. Ta książka jest pierwszym krokiem do zapełnienia powstałej pustki. Przedstawia ona kilka kobiet, które nie bały się i stworzyły własne, nowe projekty.

Kosmiczne dziewczyny – Jackson Libby

Jest to opowieść o 50 niezwykłych kobietach, które przyczyniły się do podboju kosmosu. Książka Libby Jackson jest dla trochę starszych dzieci. Zawiera chronologiczne biografie astronautek, dietetyczek, naukowczyń, które przyczyniły się do zwiększenia wiedzy o kosmosie.

Damy, dziewuchy, dziewczyny – Dziewit-Meller Anna

Książka przepięknie napisana przez Annę Dziewit-Meller, narracja prowadzona jest z dużym polotem i pomysłem, dzięki czemu jest bardzo ciekawa. Na koniec każdego rozdziału można znaleźć mini słownik pojęć. Autorka sięgnęła do wielu źródeł i przywróciła światu sporo ciekawych postaci.

Girl power – Caroline Paul, Wendy MacNaughton

Książka zupełnie inna od tych, które można przeczytać na co dzień. Autorka opowieściami ze swojego życia, zachęca i inspiruje do działania młode dziewczyny. Dodatkowo jest napisana w przezabawny sposób, dlatego jest bardzo przyjemna i szybka w czytaniu.

Ognistoruda Fryderyka – Christine Nöstlinger

To opowieść o odważnej dziewczynce, która ma ognistorude włosy. Dzieci dokuczają jej z powodu koloru jej włosów, co sprawia, że Fryderyka jest bardzo smutna. Okazuje się, że jej czupryna ma magiczną moc i zaczynają się dziać niesamowite rzeczy.

Ada Bambini Naukowczyni – Andrea Beaty

To przepięknie wydana pozycja dla dzieci już od 5 roku życia. Główna bohaterka ma głowę pełną pytań. Podobnie jak jej przyjaciele – Ignaś i Rózia, z którymi chodzi do klasy, zawsze była niezmiernie ciekawa świata. Jest idealna w każdym calu, prawie wszystkie strony wypełnione są obrazem, a ilość tekstu jest odpowiednia, więc już najmłodsi czytelnicy z przyjemnością wysłuchają tej opowieści.

Ada, to wypada! – Karaszewska Zofia , Stano Sylwia

Autorki udowadniają, że dzisiejszym dziewczynkom wypada robić wszystko, o czym marzą! Pokazują, że warto spełniać marzenia, zadawać pytania i to nawet te najtrudniejsze, na które nawet dorośli nie znają odpowiedzi. Udowadniają, że warto być sobą, uczyć się od najlepszych. Autorki przekonały się o tym na własnej skórze, bo same przeszły długą i krętą drogę, zanim wyzwoliły się z dawnych przesądów.

Walka kobiet. 150 lat bitwy o wolność, równość i siostrzeństwo – Breen Marta

Autorki książki podjęły się dużemu wyzwaniu stworzenia opowieści obejmującej równo 150 lat historii kobiecych ruchów emancypacyjnych i ich walki o podstawowe prawa. Powstała fascynująca historia o bohaterstwie, odwadze i konsekwencji. Książka, pokazuje historie, o których tak często zapominamy.

Pasztety do boju! – Clémentine Beauvais

Autorka napisała wybitną książkę. Sam pomysł, styl pisania, kreacja bohaterów oraz przesłanie tworzą jedną wspólną całość. Książka wzbudza pozytywne emocje, napawa optymizmem. Daje dzisiejszym dzieciom i nastolatkom wzór postępowania. To opowieść o dojrzewaniu i akceptacji siebie.

Mogą Cię również zainteresować: