Nadużywanie nowych technologii – materiały

Wydarzenia 30 kwietnia 2020
MWS Webinar

Sytuacja związana z pandemią korona wirusa COVID-19 sprowadziła nasze życie do jednej przestrzeni, spowodowała naszą izolację i jednocześnie wydłużyła dla wielu z nas łączny czas, jaki przeznaczaliśmy na korzystanie z urządzeń ekranowych.

– W jaki sposób higienicznie narządzać mediami cyfrowymi?

– Jak zadbać o to, aby się nie uzależnić od nowych technologii?

– Jak tworzy się uzależnienie, jaki ma przebieg, od czego zależy i co możemy z tym zrobić w domu i w szkole?

Uczestnicy szukali odpowiedzi na te i inne pytania podczas webinaru, w oparciu o najnowsze wyniki badań prowadzonych przez Uniwersytet Gdański i Fundację Dbam o Mój Z@Sięg

Udostępniamy prezentację z webinaru Nadużywacie nowych technologii. Jak sobie radzić z cyfrową higieną w czasie epidemii koronowirusa?Autorem prezentacji jest  doktor Maciej Dębski – prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg.

Pobierz prezentację

Autorem webinaru jest dr Maciej Dębski – Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji naukowych, autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22 000 uczniów oraz 4 000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym.

Dodatkowe informacje oraz materiały z organizowanych przez nas webinarów i szkoleń dostępne są w grupie na Facebooku – sPokój Nauczycielski. Zapraszamy do dołączenia do grupy!

Mogą Cię również zainteresować: