Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych – Nie daj się koronawirusowi

Nasze akcje 19 marca 2020
MWS Konkurs plastyczny

Kolejny dzień nad książkami, zadaniami, wypracowaniami? Dla odmiany zachęcamy uczniów szkół podstawowych w wieku 6-16 lat do wykonania pracy plastycznej na temat „Nie daj się koronawirusowi!”.

Wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego dla dzieci i młodzieży to trudna sytuacja – odcięci od szkolnej rutyny, zajęć dodatkowych i spotkań ze znajomymi i dziadkami pozostają z masą zadań do samodzielnego wykonania i wizją sprawdzianów z zadanego materiału „po powrocie”.

Ufamy, że zaproponowany przez nas konkurs pomoże w radzeniu sobie z zastanymi realiami, na które przecież nie mamy wpływu – przygotowanie pracy plastycznej to proces uwalniający kreatywność, który daje wyraz nastrojowi, wyobrażeniom, wiedzy i potrzebom twórcy.

Dziecko, tworząc pracę plastyczną, w sposób symboliczny przedstawia rzeczywistość, ukazuje swoje emocje i uczucia bez nazywania ich słowami.

Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do udostępniania informacji uczniom.

ZASADY KONKURSU w skrócie:

Wiceminister poinformował też, że podział kwoty subwencji w wysokości 49,5 mld zł (czyli pomniejszonej o rezerwę 0,4 proc.) wynosi: gminy – 30 mld 322 mln zł (61,2 proc), powiaty – 18 mld 586 mln zł (37,5 proc.), województwa – 628,5 mln zł (1,3 proc.).

  • Wykonaj pracę plastyczną w formie płaskiej, dowolną techniką, w dowolnym rozmiarze na temat: „Nie daj się koronawirusowi”.
  • Następnie zrób zdjęcie lub skan pracy konkursowej.
  • Umieść zdjęcie lub skan pod postem konkursowym z 18 marca na fanpage fb.com/multimediawszkole w formie komentarza.
  • Prace konkursowe mogą być nadesłane przez autora pracy (ucznia) lub jego rodzica/opiekuna.
  • Czekają na Was atrakcyjne nagrody, tj. monitor ViewSonic, robot Jimu Trackbot, tablet Huawei MediaPad oraz 5 wyróżnień.
  • Konkurs trwa do 30 marca.

Bezpośredni link do wpisu konkursowego: KONKURS
Regulamin konkursu.

Mogą Cię również zainteresować: