Kalendarz świąt – lipiec 2022

28 czerwca 2022
lista_swiat_szkonych_lipiec2022

Przedstawiamy listę świąt edukacyjnych, państwowych, religijnych oraz świąt nietypowych, które mogą stanowić inspirację do przeprowadzenia zajęć lub umieszczenia wpisów na szkolne media społecznościowe.

1 lipca – Dzień Psa
Najwięcej psów zostaje porzuconych na początku wakacji, ponieważ właściciele nie mają co z nimi zrobić. Dzień został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na to karygodne zachowanie.

3 lipca – Dzień Wypadów do Parku
Z języka ang. Hop Park Day, to dosyć nowe i mało znane święto. Wypada w pierwszą sobotę lipca. Tego dnia zapewne będzie odpowiednia pogoda, aby świętować je wyjściem do parku!

10 lipca – Dzień Nikoli Tesli
Nikola Tesla to amerykański inżynier serbskiego pochodzenia. Urodził się 10 lipca 1856 roku w Smilijanie. To właśnie on jest wynalazcą silnika elektrycznego, radia, a także wielu urządzeń do wytwarzania prądu przemiennego.

15 lipca – Dzień bez Telefonu Komórkowego
W dzisiejszych czasach posiadanie telefonu komórkowego jest czymś normalnym. Jest on nieodłączną częścią naszego życia. 15 lipca zostawmy telefon w domu i przypomnijmy sobie czasy, kiedy potrafiliśmy bez niego żyć.

18 lipca – Dzień Nelsona Mandeli
Święto ustanowione w dniu urodzin Nelsona Mandeli, w uznaniu za jego wkład do kultury pokoju i wolności. Nelson Mandela był jednym z przywódców ruchu przeciw apartheidowi, działaczem na rzecz praw człowieka i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla w 1993 roku.

Mogą Cię również zainteresować: