CodeWeek 2020

Wydarzenia 9 września 2020
CodeWeek -Europejski Tydzień Kodowania 2020

Europejski Tydzień Kodowania, inaczej CodeWeek, to oddolna inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród osób w każdym wieku! Biorą w niej udział państwa europejskie (i nie tylko!), które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania. Podczas zeszłorocznej edycji #CodeWeek Polska zajęła 2 miejsce, organizując aż 15 139 wydarzeń! W roku świętujemy w dniach 10 – 25 października!

Po pierwsze… wydarzenia!

Europejski Tydzień Kodowania to przede wszystkim organizacja wydarzeń! Co roku na europejskiej mapie CodeWeek pojawiają się tysiące inicjatyw, w których biorą udział miliony uczestników. Jak to się dzieje?

  • Kto może zorganizować wydarzenie? Wydarzenie w ramach #CodeWeek2020 może zorganizować każdy – naprawdę! Nie ważne czy jesteś nauczycielem, pasjonatem informatyki czy lokalnym aktywistą! Nie wymagamy konkretnego wykształcenia, umiejętności czy certyfikatów.
  • Jak mogę dołączyć? Najważniejsze, aby wszystkie pomysły na działania zgłosić na stronie www.codeweek.eu/add. Zgłoszenie jest proste, trwa tylko kilka minut, ale jest bardzo ważne – bez oficjalnego zgłoszenia na mapę CodeWeek, wydarzenie nie zostanie wliczone do ogólnej puli inicjatyw krajowych. Dlatego jeśli chcemy wygrać, musimy o tym koniecznie pamiętać.
  • Na czym może polegać moje wydarzenie? Na czym tylko chcesz! Ważne, aby poszerzać wiedzę jego uczestników związaną z programowaniem, logicznym myśleniem czy umiejętnościami cyfrowymi. Warsztaty z robotami, prezentacja multimedialna dotycząca cyberbezpieczeństwa, webquest, turniej łamigłówek logicznych czy webinar to tylko kilka pomysłów. Szczegółowe informacje znajdziesz na podstronach „Inspiracje #CodeWeek2019” i „Inspiracje online CodeWeek2020”.
  • Gdzie ma się ono odbyć? Wydarzenie #CodeWeek2020 możesz zorganizować w swoim domu, miejscu pracy, lokalnej świetlicy i oczywiście… w internecie! W tym roku, ze względu na COVID-19 szczególnie zachęcamy Was do zgłaszania inicjatyw, które odbywają się w wirtualnej rzeczywistości. To rozwiązanie bezkosztowe, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne! Dla autorów takich pomysłów, mamy też konkurs, o którym przeczytasz TUTAJ.
  • Do kogo powinno być skierowane wydarzenie w ramach #CodeWeek? Do uczestnictwa w swoim wydarzeniu możesz zaprosić kogo chcesz! Swoich uczniów, znajomych, rodzinę czy kolegów z pracy! Programowania może nauczyć się każdy!

To nie takie trudne, prawda? To co, zaczynamy?

Skąd brać pomysły?

Wydarzenie możesz zorganizować sam, ale również wspólnie z innymi! Szukaj osób czy instytucji, które pomogą Ci zrealizować Twoje pomysły!

Brakuje Ci pomysłu, na czym mogłaby polegać Twoja inicjatywa w ramach #CodeWeek2020? Nie martw się! Nawet największe umysły potrzebują czasem natchnienia!

Koniecznie zajrzyj do serii inspiracji, które regularnie publikujemy! Znajdziesz tam zarówno pomysły na wydarzenia odbywające się “na żywo”, jak i te zaplanowane w wirtualnej rzeczywistości. Linki do inspiracji znajdują się poniżej!

Inspiracje na wydarzenia online

Inspiracje na wydarzenia „stacjonarne”

Źródło: gov.pl

Mogą Cię również zainteresować: