Szkoła cyfrowo odpowiedzialna, czyli o tym, czego nauczyła nas pandemia covid-19 – materiały

Wydarzenia 29 czerwca 2020
MWS Webinar

Mamy za sobą czas odłączenia od znajomych, zawężonej przestrzeni życiowej i zasadniczo wydłużonego czasu ekranowego.
Sytuacja ta dotyczy nie tylko uczniów, ale również nauczycieli i rodziców.
Do jakiej szkoły powinniśmy wrócić po wakacjach? O czym powinniśmy pamiętać sięgając wstecz do czasów niespodziewanej pandemii koronawirusa?

W jaki sposób powinniśmy włączyć nowe technologie do procesu edukacji?
Czy naprawdę zakaz korzystania ze smartfonów na terenie szkoły jest dobrym rozwiązaniem?

No i co z tymi relacjami przechodzącymi między życiem online i offline?
Podczas webinaru przedstawimy wyniki najnowszych badań dotyczących zdalnego nauczania i porozmawiamy o modelu szkoły odpowiedzialnej cyfrowo.

Zachęcamy do pobrania materiałów z webinaru: Szkoła cyfrowo odpowiedzialna, czyli o tym, czego nauczyła nas pandemia COVID-19?

Webinar poprowadził dr Maciej Dębski – Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji naukowych, autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22 000 uczniów oraz 4 000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym.

Pobierz materiały

Dodatkowe informacje oraz materiały z organizowanych przez nas webinarów i szkoleń dostępne są w grupie na Facebooku – sPokój Nauczycielski. Zapraszamy do dołączenia do grupy!

Mogą Cię również zainteresować: