Jak zrobić Print Screen?

05 listopada 2020
Jak zrobić Print Screen?

Print Screen to funkcja pozwalająca na zapisanie obrazu, który widzimy na naszym tablecie lub smartfonie (czyli zrobienie rzutu ekranu), bez konieczności korzystania z zewnętrznych urządzeń. Funkcja ta przydaje się np.:

  • podczas pisania artykułów podobnych do tego, w których chcemy wytłumaczyć odbiorcy jakie okna dialogowe pojawiają się na urządzeniu,
  •  gdy chcemy zapisać dane z telefonu nie mając innej możliwości ich zapisu niż skopiowanie obrazu,
  • gdy użytkownik, któremu chcemy  przekazać dane nie posiada odpowiedniego oprogramowania, które odczytałoby plik z zapisanymi danymi.  

W zależności od tego jakie urządzenie posiadamy, wykonywanie zrzutu ekranu może różnić się w różnych modelach. Najczęściej jednak w smartfonach i tabletach należy nacisnąć jednocześnie przyciski przyciszenia i włączenia telefonu. Powinniśmy zobaczyć pojawiający się zrzut ekranu, który następnie zmniejsza się i pojawia się informacja o zapisie obrazu.

Screen obrazu telefonu

Czasami wykonanie zrzutu ekranu znajduje się w rozwijanym górnym menu telefonu. W momencie kiedy chcemy wykonać Print Screen należy rozwinąć górne menu i wybrać opcję zrzutu ekranu.

Zrzut ekranu w górnym, rozwijanym menu

W niektórych aplikacjach możemy mieć możliwość zrobienia zrzutu ekranu z poziomu aplikacji, np.: w aplikacji Milab możemy zauważyć ikonę aparatu, która po kliknięciu wykonuje zrzut.

Print Screen z aplikacji Milab
Print Screen z aplikacji Milab

Mogą Cię również zainteresować: