Jak założyć konto na Gmailu?

22 października 2020
Jak założyć konto na Gmailu?

Gmail jest serwisem umożliwiającym stworzenie darmowego konta email, które wymagane jest do instalowania aplikacji na telefonach z systemem Android. Zasadniczo nie różni się on od innych dostawców darmowych kont email, takich jak Onet czy O2(jednak za ich pomocą nie będziemy mieli możliwości instalowania aplikacji na naszym urządzeniu mobilnym jaki jest smartfon czy tablet). Z serwisu Gmail możemy również korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej i z jej pomocą założyć tam konto. Po zakupie nowego urządzenia, przy jego pierwszym uruchomieniu jesteśmy proszeniu o zalogowanie się do naszego konta bądź w przypadku, gdy go nie posiadamy o stworzenie nowego. W serwisie możemy utworzyć indywidualne skrzynki odbiorcze, bądź takie które będą dostępna dla danej organizacji: szkoły, klasy, grupy zajęciowej na studiach, działu w firmie itp.

Jak założyć konto na Gmailu?

Poniżej znajduje się instrukcja jak wykonać to z poziomu komputera oraz urządzenia mobilnego.

Komputer

By stworzyć nowe konto należy wejść na stronę podaną w tym LINKU, po naciśnięciu podkreślonego słowa zostaniemy przeniesieni do strony, na której mamy możliwość utworzenie nowego konta.

Nowe konto

Należy uzupełnić wszystkie wymagane pola: imię, nazwisko, nazwę użytkownika oraz stworzyć hasło do konta. Pamiętaj, że Twoje hasło musi się składać z kombinacji liter, cyfr i symboli.

Przykład uzupełnienia

Po naciśnięciu przycisku Dalej pojawi się nowe okno dialogowe, w którym należy podać co najmniej datę urodzin oraz płeć (możliwy jest też wybór opcji: nie chcę podawać). Podanie numeru telefonu oraz dodatkowego adresu e-mail jest opcjonalne i służy do lepszego zabezpieczenia konta.

Dodatkowe zabezpieczenia

Po wybraniu przycisku Dalej zostaniemy poproszeniu o potwierdzenie zapoznania się z regulaminem oraz o wyrażenie zgody marketingowej. Wyrażenie zgody marketingowej jest konieczne by móc korzystać platformy. Po potwierdzeniu konto jest gotowe do użytku.

Gotowe konto

Smartfon

Wybieramy aplikację Gmail na naszym telefonie i wybieramy opcję Utwórz konto. Następnie należy podać swoje imię i nazwisko, oraz zatwierdzić dane. W kolejnym kroku należy podać datę urodzenia oraz płeć, utworzyć własną nazwę użytkownika lub wykorzystać proponowaną nazwę, na koniec całość należy potwierdzić. Następnie zostaniemy poproszeni o opcjonalne podanie swojego numeru telefonu, po potwierdzeniu pojawi się kolejne okno dialogowe, w którym należy potwierdzić zapoznanie się z regulaminem oraz wyrazić zgodę marketingową – bez tego nie będziemy mogli korzystać z konta. Po zatwierdzeniu nasze konto zostanie automatycznie utworzone, a my będziemy na nim zalogowani.

Mogą Cię również zainteresować: