Bezpłatny webinar „ABC kompetencji mediacyjnych nauczyciela w wielokulturowej klasie”
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze: „ABC kompetencji mediacyjnych nauczyciela w wielokulturowej klasie”
Szczegóły wydarzenia:
- 8 czerwca (środa), godz. 17.00
- Spotkanie potrwa ok. 90 minut
- Na spotkanie obowiązuje rejestracja (prosimy pamiętać o potwierdzeniu adresu mailowego)
Szkolenie jest bezpłatne, a jego uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału, które będą dostępne w panelu MWS na naszej stronie: www.mws.pl/webinary maksymalnie po 24 godzinach od webinaru.
Webinar obejmie tematy:
- Co to jest mediacja i jak można ją wykorzystać w pracy w wielokulturowym środowisku szkolnym?
- Co to są kompetencje mediacyjne i jak nauczyciel może je rozwijać u siebie i u swoich uczniów?
- Jakich narzędzi może używać nauczyciel w sytuacjach napięć i konfliktów?
- Jaka jest specyfika rozwiązywania konfliktów międzykulturowych?
- Jak dbać o swoje osobiste granice w sytuacji konfliktu?
- Jak wspierać integrację i współpracę w klasie pomiędzy uczniami pochodzącymi z różnych krajów?
- Jak nawiązywać i prowadzić dialog z rodzicami z Ukrainy lub z innych krajów, których dzieci uczęszczają do polskiej szkoły?
- Jak rozmawiać z polskimi rodzicami, których dzieci uczą się w jednej klasie z uchodźcami?
- Jak reagować na obawy i oczekiwania rodziców i uczniów?
- Jak budować zaufanie i dialog międzykulturowy w szkole?
Webinar poprowadzi: Manuela Pliżga-Jonarska – mediatorka i trenerka kompetencji komunikacyjnych, międzykulturowych i mediacji, autorka szkoleń i rozwiązań systemowych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Trenerka specjalizująca się w nauczaniu z zastosowaniem kreatywnych i wysoce skutecznych metod, takich jak m.in.: uczenie oparte na grach edukacyjnych, teoria rysowana, Betzavta, Anti Bias. Współpracuje z ekspertami z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, USA, Indii, Hiszpanii, Australii i in. W latach 2014 – 2022 była Koordynatorką Dialogu Międzykulturowego dla Miasta Wrocławia, odpowiedzialną za rozwój projektów w zakresie DEI, kompetencji międzykulturowych, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi międzykulturowo, przeciwdziałania przestępstwom z nienawiści, a także integrację migrantów z ponad 150 krajów, w tym tworzenie klas przygotowawczych we wrocławskich szkołach. Posiada doświadczenie w zespołach międzykulturowych jako członek i koordynator zespołów (m.in. z udziałem BNY Mellon, Google, HP, Volvo, IBM/Kyndryl, Credit Suisse, Bosch/Siemens, TRW Automotive i innych) oraz własne doświadczenie migracyjne – w sumie ponad 10 lat studiów i pracy w Niemczech, Australii, USA.
Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy dla nowoczesnych nauczycieli sPokój Nauczycielski, w której znajdują się bieżące informacje na temat organizowanych przez nas wydarzeń.