Akcesoria audio

Przenośne systemy dźwiękowe

W wielu aspektach życia zawodowego spotykamy się z potrzebą wzmocnienia naszego głosu, aby przekaz informacji stał się zrozumiały dla otoczenia. W takim celu stosujemy odpowiednie systemy audio składające się z mikrofonów, wzmacniaczy i głośników. W wielu jednak sytuacjach nie potrzebujemy profesjonalnej instalacji o dużej mocy, a często potrzeba wzmocnienia naszego głosu ma miejsce tam, gdzie po prostu nie możemy podłączyć się do prądu. W takich sytuacjach przychodzą nam z pomocą mobilne systemy nagłośnieniowe. 

Avtek Micker Pro – bezprzewodowy mikrofon z głośnikami 

Przykładem mobilnego systemu dźwiękowego jest Avtek Micker Pro. Urządzenie wygląda jak klasyczny, bezprzewodowy mikrofon, a w rzeczywistości jest wielofunkcyjnym urządzeniem „All in One” z wbudowanym wzmacniaczem, dwoma głośnikami i akumulatorem. Technologicznie i jakościowo Avtek Micker Pro wychodzi daleko poza to, co do tej pory oferowały tego typu rozwiązania. 

„Nie spotkałem jeszcze mikrofonu z głośnikiem, który jest tak solidnie wykonany. Widziałem i przetestowałem kilka podobnych urządzeń, ale sprawiały one wrażenie zabawek i chyba raczej do takich celów były przeznaczone. Micker jest urządzeniem, które naprawdę spełnia rolę przenośnego nagłośnienia w niewielkich przestrzeniach. Używam go za każdym razem podczas zebrań z gronem pedagogicznym w naszej stołówce szkolnej i mikrofon bardzo dobrze spełnia swoją funkcję …” Zbigniew,  dyrektor szkoły podstawowej 

Avtek Micker Pro to dynamiczne urządzenie, które daje swobodę typową dla mikrofonu bezprzewodowego, a jednocześnie zapewnia stabilność analogiczną do tej, którą oferują tradycyjne urządzenia przewodowe. Za doskonałą jakość i siłę dźwięku odpowiada wbudowany wzmacniacz oraz dwa głośniki o sumarycznej mocy 10W. W urządzeniu zaimplementowano także technologię zapobiegania powstawaniu uciążliwego efektu „wycia”. Poza tym, Avtek Micker Pro oferuje użytkownikowi trzy poziomy głośności, funkcję BUZZER pozwalającą przyciągnąć uwagę odbiorców donośnym sygnałem dźwiękowym oraz funkcję ECHO, która umożliwia uzyskanie ciekawego efektu pogłosu. Właśnie dlatego, choć waży tylko 300 gramów i ma tylko 26 cm długości, urządzenie pełni rolę profesjonalnego, przenośnego zestawu nagłaśniającego pozwalającego na obsługę niewielkich i średnich wydarzeń o charakterze grupowym czy plenerowym, takich jak np. wystąpienia, konferencje, wywiady, szkolenia, wykłady, zawody sportowe, zorganizowane wycieczki czy inne, na których istnieje konieczność werbalnego dotarcia do szerszej grupy ludzi. Dodatkowo, dzięki liniowemu wejściu audio do Avtek Micker Pro możemy podłączyć odtwarzacz MP3 lub inne źródło dźwięku, przekształcając mikrofon w przenośny sprzęt grający.  

Avtek Micker Pro zasilany jest przez wbudowany akumulator pozwalający na 6 godzin swobodnej pracy. W zestawie znajduje się ładowarka, dzięki której potrzeba zaledwie 2,5 godziny na całkowite naładowanie urządzenia. O stanie baterii informuje lampka led. 

„Ten mikrofon to bardzo funkcjonalne urządzenie. Od niedawna stał się dla mnie nieodłącznym wyposażeniem podczas oprowadzania niewielkich grup turystów. Już nie muszę wysilać głosu, aby treść przekazywanych komunikatów była czytelna i zrozumiała. Doceniają to również moi klienci, którzy nie muszą się tłoczyć przy mnie co ma obecnie niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o zachowanie bezpiecznego dystansu . Szczerze polecam…” Robert, przewodnik grup turystycznych.