Monitory interaktywne

Jak wykorzystać monitor interaktywny podczas lekcji?

Aplikacje w sklepie Windows 

– Fresh Paint – rozwinięcie idei starego, dobrego programu Paint. Fresh Paint jest przystosowany do obsługi dotykiem i pozwala tworzyć bardzo zaawansowane rysunki i obrazy.  

– Explain Everything™ – świetne narzędzie (jeżeli chcemy przekształcić monitor w wielofunkcyjne narzędzie do prowadzenia lekcji), pozwala na rysowanie, nagrywanie i zapisywanie materiałów na przyszłość.  

– Gry edukacyjne, narzędzia do nauki języka angielskiego. Windows Store oferuje bogate zasoby aplikacji edukacyjnych – od takich, które przeznaczone są dla najmłodszych – po aplikacje przeznaczone dla starszych dzieci.  

4. Wykorzystanie pakietu Microsoft Office  

Począwszy od wersji 2013 pakiet Office posiada funkcje upraszczające tworzenie materiałów za pomocą dotyku. Najlepiej widać to na przykładzie programu Power Point, który pozwala nie tylko łatwiej edytować za pomocą ekranu dotykowego, ale również dodaje dużo ciekawych funkcji dostępnych podczas samej prezentacji. Typowe gesty dotykowe umożliwiają przesuwanie, szybkie przesuwanie, naciskanie, przewijanie i powiększanie slajdów, zapewniając pełną kontrolę nad prezentacją. Natomiast podczas prezentacji użytkownik dostaje do dyspozycji m.in. narzędzia do nanoszenia notatek na slajdy. Tak stworzone notatki można bez problemu zapisać. 

5. Używanie aplikacji znanych z telefonów Android 

Większość monitorów interaktywnych wyposażonych jest w system operacyjny na bazie popularnego Androida. W modelach obecnej generacji moduł ten jest na tyle szybki, że bez problemu pozwala na instalowanie aplikacji. 

Najczęściej instalowanymi aplikacjami będą te codziennego użytku, np.: 

– aplikacje chmurowe jak Dropbox, OneDrive, Amazon Drive, 

– aplikacje edukacyjne. 

Strony: 1 2