Akcesoria biurowe

Jak wybrać sejf?

Sejf stanowi idealną ochronę dla naszych cennych osobistych rzeczy, biżuterii, dokumentów czy pieniędzy, ale dzisiaj sejfy to nie tylko pancerne skrzynie z zamkiem. Dzisiaj sejfy to całe spektrum możliwości – od małych kasetek na dokumenty, po masywne sejfy dające ochronę przed całym szeregiem czynników zewnętrznych. Różnorodność sprawia, że wybór sejfu nie jest tak prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Proces ten można znacząco ułatwić odpowiadając na kilka prostych pytań, które pozwolą określenie naszych potrzeb i dobór odpowiedniego sejfu. 

Co będzie przechowywane w sejfie? 

Szeroka oferta dostępnych rodzajów sejfów pozwala na dopasowanie zakupu do naszych potrzeb, w tym m.in. rodzaju przechowywanych rzeczy. 

Przykłady: 

Biżuteria, kosztowności 

Chcąc chronić m.in. biżuterię lub inne drobniejsze rzeczy, dostajemy do wyboru cały szereg sejfów. Warto jednak znaleźć sejfy wyposażone np. w wyściełane półki, które mogą zapobiec uszkodzeniu przedmiotów, specjalne haczyki na klucze lub inne rzeczy, czy nawet szufladkę zamykaną na klucz w sejfie, która umożliwia jeszcze lepsze zabezpieczanie naszych kosztowności. Jeśli nie planujemy przechowywać większych rzeczy, możemy również odpuścić sobie kupno sejfu większej pojemności, decydując się na mniejsze i poręczniejsze rozwiązanie. 

Jaki sejf wybrać ?

Dokumenty, akta, pieniądze 

Jeśli chcemy przechowywać dokumenty, to przede wszystkim musimy upewnić się czy sejf nie okaże się za mały. Niedopasowany sejf może wymusić potrzebę zaginania lub składania dokumentów i akt, co nie wpływa korzystnie na ich czytelność i ogólną żywotność. Niektóre sejfy są przystosowane do przechowywania dokumentów o określonych formatach i posiadają ułatwiony dostęp dzięki wysuwanej półce, na której zawieszamy dokumenty w przystosowanych do tego koszulkach. Pomocna może być również szufladka zamykana na klucz, która pozwala nam jeszcze lepiej zabezpieczyć dokumenty, na których zależy nam najbardziej. 

Papierowe dokumenty i nośniki elektroniczne są również wrażliwe na wilgoć czy wysokie temperatury. Dlatego sejf powinien chronić nie tylko przed kradzieżą, ale także przed takimi czynnikami zewnętrznymi jak woda czy ogień.  

Strony: 1 2